ឃា./...តខ្លួនជនសង្ស័យម្នាក់ ករណីប្រើហិ./.....ង្សាទៅលើប្រពន្ធ ដោយគ្រាន់តែខឹ./ងមិនអាំងសាច់ក្លែមឱ្យ
រតនគិរី៖​ ករណីអំពេីហិង្សាដែលបានផ្សព្វផ្សាយតាមបណ្តញសង្គមដោយAccount"រឿងទូទៅ"ត្រូវបានបង្ក្រាប​នៅវេលាម៉ោង១១:៣៥នាទី​ ថ្ងៃទី៣១​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមបញ្ជារដឹកនាំរបស់​លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ អ៊ុង​ សុភាព​ ស្នងការនគរបាលខេត្តរតនគិរី​ និងសំណូមពរឯកឧត្តមព្រះរាជអជ្ញា​ ប្រតិបត្តិការស្រាវជ្រាវបង្ក្រាបរបស់កម្លាំងអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកបរកែវដែលដឹកនាំបញ្ជាផ្ទាល់ដោយលោក​វរសេនីយ៍ឯក​ ជួប​ វណ្ណរក្ស​ ដោយមានការសម្របសម្រួលនីតិវិធីដោយលោកព្រះរាជអាជ្ញារង​ ឡេង​ លីណា​ ករណីអំពេីហិង្សាវាយប្រពន្ធត្រូវបានបង្ក្រាប​ ដោយឃាតខ្លួនជនសង្ស័យចំនួន១នាក់​ឈ្មោះ ទីង ជឿន ភេទប្រុស អាយុ៥៦ ជនជាតិទំពួន រស់នៅភូមិប៉ាអរ ឃុំកិចុង ស្រុកបរកែវ ខេត្តរតនគិរី បានសារភាពថា ខ្លួនពិតជាបានផឹកស្រាស្រវឹងហើយបានប្រើប្រពន្ធទៅអាំងសាច់ក្លែម តែប្រពន្ធមិនទៅខ្លួនក៍បានប្រើ ហិង្សាវាយទៅលើប្រពន្ធ ឈ្មោះ រចំ ហែន អាយុ៣០ ឆ្នាំនោះពិតប្រាកដមែន​។ បច្ចុប្បន្នជនសង្ស័យត្រូវបានបញ្ជូនមកឃាតខ្លួនបណ្តោះអាសន្ននៅអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកបរកែវ​ ដេីម្បីកសារសំណុំរឿងបញ្ជូនទៅអយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តចាត់ការទៅតាមច្បាប់​។ ដោយឡែកជនរងគ្រោះបានបញ្ជូនទៅសំរាកព្យាបាលនៅមណ្ឌលសុខភាពកិចុង​ ស្រុកបរកែវ។